سری کارت گرافیک‌های Sapphire Radeon RX 5700 Nitro قرار است به زودی معرفی شوند، این شرکت خود در صفحه رسمی Weibo اقدام به نمایش قسمتی از این کارت گرافیک کرده. تنها قسمتی از این کارت مشخص است که نمای کنار آن را نشان می‌دهد. این تیزر البته جزئیات مختلفی از طراحی Nitro را به ما نشان می‌دهد. اولین و مهم‌ترین نکته طراحی جدید محفظه است که از رنگ نقره‌ای برخوردار شده. 

 

ما میبینیم که این محفظه حتی از PCB نیز فراتر رفته که البته دلیل آن مخفی کردن هیت سینک عظیم روی کارت است. دلیل دیگر این امر البته به استفاده از طراحی سه فن باز می‌گردد که سافایر آن را بجای استفاده از طراحی دو فن حاضر در سری‌های Radeon RX 400 / 500 برگزیده. به نظر می‌رسد این هیت سینک عظیم از دو بلاک تشکیل شده باشد که هر دو توسط لوله‌های ناقل حرارت به یکدیگر متصل شده‌اند، خود هیت سینک نیز از پره‌های آلومینیومی متعددی ساخته شده. با نگاهی دقیق‌تر متوجه می‌شویم که هیت سینک در تماس مستقیم با VRMها قرار دارد که در بارهای کاری سنگین باعث می‌شود آنها بسیار پایدار عمل کنند. در بحث کارایی به نظر باید شاهد یک کارت با فرکانس بالاتر باشیم زیرا از طراحی بُرد سفارشی در آن استفاده شده.

تغذیه این کارت توسط دو عدد کانکتور 8 پین صورت می‌گیرد و شما مشاهده می‌کنید که کارت از خازن‌های جامد سیاه بهره مند است. یک بک پلیت نیز در این کارت وجود دارد که تمام آن را پوشش می‌دهد. یکی از نکات جدید حاضر در سری Nitro می‌تواند استفاده از نورپردازی RGB در کناره‌ها  باشد، قبلا سری Nitro در قسمت فن‌ها و لوگو کناری از نوپردازی برخوردار بود حالا اما این بار آنها لوگو Sapphire و کناره‌ها را با نورهای RGB جلوه بخشیده‌اند. فن‌ها و بک پلیت نیز ممکن است شامل نورپردازی باشند اما از آنجایی که تصاویر بیشتری در اختیار نداریم فعلا نمی‌توانیم بیش از این نظر دهیم.