سونی به مناسبت چهلمین سال تولد واکمن و همزمان با برگزاری IFA 2019 در برلین آلمان بار دیگر این کاست پلیر نوستالژیک را در نظرمان زنده کرد و از یک واکمن جدید به نام NW-A100TPS رونمایی کرد؛ دستگاه استریم مدرنی که البته قابلیت پخش نوارهای کاست قدیمی را ندارد و از سیستم عامل اندروید پشتیبانی می کند.

این واکمن به همراه یک قاب نرم سبک قدیمی در قالب بسته بندی مشابه به TPS-L2 (اولین کاست پلیر پرتابل سونی که در سال ۱۹۷۹ میلادی وارد بازار شد) در اختیار علاقمندان قرار می گیرد. واکمن NW-A100TPS شبیه به تلفن های هوشمند امروزی است و قابلیت استریم موسیقی و بازپخش فایل های صوتی لوکال را دارد. نکته منحصربفرد درمورد این محصول طراحی پنل پشتی آن است که لوگوی چهل سالگی واکمن را نشان می دهد و البته قاب نرم و بسته بندی خاصی که به آن اشاره کردیم و تداعی کننده اولین مدل واکمن هستند.
قاب این محصول شمایلی شبیه به کاست پلیرهای قدیم دارد و یک پنجره کوچک روی آن ترسیم شده که میتوانید نوار کاست در حال گردش را مشاهده کنید. در واقع کاست یک اسکرین سیور است که روی نمایشگر واکمن اینسو و آنسو می رود. با ترکیب این دو هم صحنه ای شبیه به پخش نوار کاست از واکمن های قدیمی مقابل دیدگانتان ایجاد می شود.

sony-ifa2019-walkman

تازه ترین واکمن سونی نمایشگری ۳.۶ اینچی دارد و ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی برای آن در نظر گرفته شده است. طبق اعلام سونی عمر باتری این واکمن بعد از هر بار شارژ ۲۶ ساعت است و دستگاه قابلیت پخش محتوا هم از طریق بلوتوث و هم با کمک جک صدای ۳.۵ میلی متری با کمک هدفون را دارد. البته برای شارژ این واکمن یا انتقال موسیقی به آن یک پورت USB-C روی بدنه اش تعبیه شده است.

واکمن NW-A100TPS سونی آبان ماه امسال با قیمت ۴۴۰ یورو وارد بازار اروپا می شود و هنوز از زمان عرضه آن با سایر نقاط دنیا خبری در دست نیست.